Bültenler

Dizel otomobillerde yeni dönem başlıyor

Haber7

Otomobil üreticileri özellikle Dieselgate skandalının ardından yaşanan gelişmelerle beraber elektrikli ve hibrit motor seçeneklerine ağırlık verirken Japon otomobil devi Mazda, dizel teknolojisini yeniden yörüngeye sokacak bir teknoloji üzerinde çalışıyor. Dizel otomobillerde yeni dönemi başlatacak olan teknoloji 2020 yılında görücüye çıkacak.

Anadolu Isuzu, Ar-Ge yatırımlarında gaza basacak

Haber7

Anadolu Isuzu Genel Müdürü Tuğrul Arıkan, gelecek dönemde Ar-Ge yatırımları ve yeni ürünler geliştirmenin ön planda olacağını belirterek, "Endüstri 4.0 ve dijitalizasyon anlamında baktığımız zaman çok ciddi gelişmeler var. Üretim çalışmalarımızın, satış ve satış sonrası servis çalışmalarımızın dijital yapıya daha uygun hale gelmesi lazım. Bunun için üretim ve fabrikamız tarafında da yatırımlar var." dedi.

BMW yeni ortak arayışına girdi!

Haber7

Alman otomobil üreticisi BMW, Daimler ile birlikte yürüttüğü mobilite servisleri şirketi Car2GO için yeni bir ortak arayışına girdi.

Araç kirasında 4 bin TL limiti

Hürriyet Gazetesi

Vergi kanununda değişiklik öngören kanun teklifine göre şirketler aylık araç kira bedelinin sadece 4 bin TL’ye kadar olan kısmını gider olarak gösterebilecek, aracı satın alması durumunda ise amortismana konu edilebilecek tutar 250 bin TL ile sınırlandırılacak. Ayrıca şirket araçları ile ilgili tüm harcamaların yüzde 70’lik kısmı gider olarak dikkate alınacak.

En hızlı 10 elektrikli araba

Haber7

Elektrikli araçların trendi her geçen gün giderek artıyor. Hatta tanıtılan en yeni model elektrikli araçlar, motorlu araçlarla karşılaşabilecek noktaya kadar ulaştı. Bir oto-inceleme sitesi olan MotorTrend'in testlerine göre 0'dan 100 kilometreye en kısa sürede ulaşan 10 elektrikli aracı listeleyeceğiz.

Elektrikli otobüsler ihracat seferinde!

Dünya Gazetesi

Türkiye otobüs ihracatında atağa geçti. Üreticiler yurt dışı satışlarını eylülde artış %23’e ulaştı. İhracattaki yükselişe paralel üretim de tarihi rekor kırdı. AB’deki çevreci trende odaklanan üreticiler, asıl sıçramayı ise yeni elektrikli otobüsleriyle yapacak.

Otomobil alacaklar dikkat! Yeni uygulama başlıyor

Haber7

PTT AŞ, ikinci el araçların kilometre bilgilerinin ardından hasar kaydına ilişkin verileri de müşterilerle paylaşmaya başladı. Araç Hasar Sorgulama, Araç Hasar Detay Sorgulama ve Araç Değişen Parça Sorgulama şeklinde verilen hizmete, PTT Bank internet bankacılığı üzerinden erişilebiliyor.

 

Skoda Superb'in Türkiye fiyatı belli oldu

Haber7

Skoda'nın amiral gemisi Superb yenilenen kasasıyla beraber yeni tasarımıyla ve motor seçenekleriyle dikkat çekiyor. Geçtiğimiz aylarda tanıtılan makyajlı Skoda Superb'nin fiyat listesi açıklandı. Tasarımında ufak güncellemeler bulunan 2019 Skoda Superb fiyatı, özellikleri ve diğer tüm detayları.

Fiat Centoventi'ye Red Dot tasarım ödülü

Haber7
Fiat’ın elektrikli mobilite çözümleri ile kişiselleştirme konusunda yeni bir dönemi temsil eden Centoventi konsept otomobili, 2019 Red Dot ödül töreninde “tasarım konsepti” kategorisinde ödüle layık görüldü.

Otomotiv endüstrisindeki dönüşüm Bursa’da konuşuldu

Dünya Gazetesi

Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği ve Türkiye için yetkilendirilmiş tek VDA QMC lisans ortağı MBT Danışmanlık işbirliği ile “Otomotivde Sürdürülebilir Küresel Tedarikçi Olabilmek” paneli düzenlendi.

Volvo, ilk elektrikli modeli XC40 Recharge’ı tanıttı

Haber7

İsveçli markanın önümüzdeki beş yıl içinde pazara sunmayı hedeflediği 5 yeni modelinden ilki örtülerini kaldırdı. Günlük kullanım için ideal değerler sunan elektrikli Volvo XC40 Recharge, WLTP döngüsüne göre, tam dolumdaki bataryası ile 400 km’nin üzerinde bir menzile erişebiliyor.

Ford Otosan, Eskişehir'i kamyon üretiminin merkezi yaptı

Haber7

Yerli motor ve kamyon üretmek amacıyla 1979 yılında temeli atılan ve ilk üretimini 1982'de gerçekleştiren Ford Otosan Eskişehir Fabrikası, aradan geçen 37 yılda 220 binden fazla kamyon ve çekici ile 895 binden fazla motor üretimine imza attı.

Tesla, Çin'de üretim yapmak için izin aldı

Haber7

Elektrikli araç ve elektrikli araç motor parçaları tasarlayan, üreten ve satan ABD'li şirket Tesla, Çin'den üretim iznini aldı. Şirket, elektrikli araçlarını dünyanın en büyük ikinci ekonomisine sahip olan ülkede üretmeye yakın zaman içerisinde başlayabilir.

Sürücülerin dikkatine! 1 Aralık son gün

AA

Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkanı Fevzi Apaydın, "Şoför esnafı, cezalarla karşılaşmamak için 1 Aralık'a kadar 'Psikoteknik Muayene ve Değerlendirme Raporu'nu almalı" dedi

2020 Toyota Yaris Hybrid tanıtıldı

Toyota, 1999 yılından beri yollarda olan Yaris'in 2020 hibrit versiyonunu tanıttı. 2020 Toyota Yaris Hybrid'in tasarımda yapılan değişikliklerle, hibrit otomobil severleri fazlasıyla memnun edecek.

"Hızır" 1 TL'ye 100 kilometre yol katediyor

Haber7

Tunceli'deki üniversite öğrencileri, 100 kilometrede 1 lira 2 kuruş yakıt sarf eden ve saatte 70 kilometre hız yapabilen 2 kişilik "Hızır" adlı elektrikli otomobil üretti.