Bültenler

Dünyadan TOGG'a övgü: 'Türkiye’nin prestij objesi...'

ensonhaber.com

Almanya’dan sonra İsviçre basını da, Türkiye’nin yerli ve elektrikli otomobili Togg’a övgülerde bulundu. ‘Türk Tesla’ benzetmesi yapılan haberde, 2032’ye kadar Avrupa yollarında 1 milyon Togg’un olacağı vurgulandı.

İkinci el otomobilde en hızlı satılan marka: 34 günde alıcısını buluyor

Yenişafak

Türkiye'de ikinci el çevrim içi binek ve hafif ticari araç pazarında satış adedi, martta geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 1,27 düşüşle 187 bin 229 oldu. İkinci el çevrim içi pazarda geçen ay araçların ortalama satış hızı 40 gün olarak belirlenirken en hızlı ve en yavaş el değiştiren iki marka da belli oldu.

Honda, Çin pazarına özel 3 elektrikli model tanıtacak

Motor1

Honda, bu ay düzenlenecek olan Pekin Uluslararası Otomotiv Fuarı'nda yeni "Ye Serisi" elektrikli araçlarını tanıtacak. Bu yeni modeller, otomobil üreticisinin Çin'de halihazırda satışta olan mevcut e:N Serisi'ne katılacak ve yıl sonundan önce satışa sunulmaya başlanacak.

2024 Nissan Qashqai: Değişti ve Gelişti!

Motor1

Nissan'ın ülkemizde en çok satan modeli olan Qashqai, 2024 yılı için estetik koltuğuna oturdu. ODMD verilerine göre ülkemizde üç ayda 3.000 adetten fazla satış gerçekleştiren Qashqai, bu kez estetik koltuğundan farklı bir kimlik ile çıkıyor.

Otomobildeki matrah sorunu segment farkını 'ortadan kaldırdı'

Dünya Gazetesi

Otomotivdeki matrah dilimlerinin güncellenmemesi nedeniyle 1 milyonluk araçlar ile 3 milyon liralık araçların aynı vergiyi ödediği belirtildi. Sektör temsilciler bu konuda yeni düzenleme isterken, bu aydan itibaren satışlarda düşüş olabileceği kaydedildi.

Çinli üreticiden flaş açıklama! 'Avrupalı markalar ile anlaştık'

Habertürk

İspanya'da üretime başlama hazırlığında olduğu öne sürülen Çinli otomobil üreticisi Chery'nin, Avrupa'da iki üretici ile işbirliğine gideceği de ortaya çıktı. Chery Automobile Yönetim Kurulu Başkanı Yin Tongyue, "İki premium Avrupa markası platformumuzu kullanmak istiyor ve bizden daha premium olan bu markalardan biri ile anlaşma imzalayacağız" dedi.

Stellantis'ten yenilikçi Lidar teknolojisine önemli yatırım

Donanım Haber

Stellantis’in kurumsal girişim fonu Stellantis Ventures, yeni nesil yüksek performanslı LiDAR (Işık Algılama ve Mesafe Belirleme) teknolojisinin geliştiricisi SteerLight'a yatırım yaptığını açıkladı.