Bültenler

Kırgızistan'ın bağımsızlık tarihinde bir ilk: Otomobil ve ticari araç montaj-üretim tesisi

Dünya Gazetesi

Kırgızistan ile Özbekistan arasındaki yatırım anlaşması çerçevesinde Kırgızistan'da araç montaj ve üretim tesisi kuruldu. ABD'nin Chevrolet ve Japonya'nın Isuzu marka araçlarının seri üretiminin yapılacağı Tulpars Motors adlı tesisin açılışı, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sadır Caparov ile Özbekistan Cumhurbaşkanı Şefket Mirziyoyev'in video konferans üzerinden katılımıyla yapıldı.

Trump: İlk gün elektrikli araç planına son vereceğim

ntv

Amerika Birleşik Devletleri'nde Cumhuriyetçi Parti'nin Başkan adayı Donald Trump, parti kongresinin son gününde kürsüye çıktı. Kendisine düzenlenen suikast girşiminin ardından ilk kez konuşan Trump, seçildiği ilk gün elektrikli araç planını sona erdireceğini söyledi. Trump, "Yeşil enerji saçmalığına son vereceğiz, israf sona erecek" dedi.

GRS Automobility’den Neta'nın Türkiye'deki operasyonlarına ilişkin açıklama:

AA

Çin menşeli Neta Auto'nun geçen yılın sonunda hayata geçirilen yönetmelik ve yakın zamanda duyurulan GSR2 regülasyonları nedeniyle Türkiye’deki perakende operasyonlarına geçici süreyle ara verdiği, bu geçici süreçte, GRS Automobility’nin Türkiye’deki üretim ve yatırım olanakları konusunda Neta Auto’nun Türkiye distribütörü kimliğiyle görüşmelerin ve fizibilite çalışmalarının aktif olarak devam ettiği ve markanın Türkiye’den çekilmesinin söz konusu olmadığı bildirildi.

Goodyear 2023 Kurumsal Sorumluluk Raporu'nu yayımladı

AA

Goodyear CEO'su ve Başkanı Mark Stewar: "Kurumsal sorumluluk raporlarımız, dünyanın dört bir yanındaki çalışanlarımızın daha iyi bir gelecek inşa etmeye nasıl yardımcı olmaya devam ettiklerini göstermektedir"

e-Devlet’te HGS kullanıcıları için iki yeni hizmet

ntv

e-Devlet üzerinden verilen hizmetlere HGS kullanıcısı otomobil sahiplerini ilgilendiren yeni bir hizmet eklendi. HGS kullanıcıları artık, plaka güncelleme ve plaka sıfırlama başvurularını e-Devlet Kapısı üzerinden yapabilecek.

Škoda’nın Yenilenen Octavia Sedan ve Combi Modelleri Satışa Sunuldu

otoajanda
Škoda, Türkiye’ye yeni modeller sunarak iddiasını artırmaya devam ediyor. Markanın tüm dünyada en çok tercih edilen modeli olan Octavia yenilenerek satışa sunuldu. Škoda Octavia Sedan lansmana özel 1.719.900 bin TL’den başlayan fiyatlarla showroomlardaki yerini aldı.

Bursa'da 6 ayda 263 binin üzerinde araç üretildi

haber7.com

Bursa'da yılın ilk yarısında 263 bin 100 araç banttan indirildi. Aynı dönemde Bursa'daki araç imalatı, Türkiye'nin toplam üretiminin yüzde 35,86'sını oluşturdu.