Bültenler

Korelinin sürücüsüz taksisi ABD'de yollara çıkıyor

Habertürk

Koreli otomotiv üreticisi Hyundai, geçtiğimiz yıl IAA Mobility Fuarı’nda tanıttığı sürücüsüz taksi konseptini hayata geçirmeye hazırlanıyor. Yapılan açıklamaya göre, markanın elektrikli modeli IONIQ 5 temelinde geliştirdiği Robotaxi, sürücüsüz olarak kendi kendine gidebiliyor. Aracın, ilk etapta 2023 yılından itibaren Las Vegas’ta taşımacılık hizmetine başlayacağı kaydedildi. Robotaxi'nin daha sonra dünyadaki diğer büyük şehirlerde aktif olarak taşımacılık yapacağı açıklandı

Makyajlı BMW 3 Serisi yeni yüzü ve teknolojileri ile tanıtıldı

Motor 1 Türkiye

SUV ve crossover çılgınlığı ile birlikte adım adım veda etmeye başladığımız gövde tiplerinden biri de sedanlar. Fakat pazar içerisinde hala dört kapılı geleneksel modellere dört kolla sarılan bazı markalar mevcut. BMW de bu markalardan biri.

Samsung, elektrikli araba üretmeyi düşünmüyor

Donanım Haber

Apple dahil birçok teknoloji firması, elektrikli araba işine girmeyi düşünüyor. Ancak yeni bilgiler, Samsung’un elektrikli araba üretmeyi düşünmediğini belirtiyor.

"Yerli araçların üretim maliyeti 5 ayda yüzde 15 arttı"

Donanım Haber

Otomotiv Sanayi Derneği Başkanı Cengiz Eroldu, yılbaşından bu yana otomobillerin vergisiz fiyatlarında %15 artış yaşandığını, ÖTV'nin de etkisiyle bunun satış fiyatına daha yüksek yansıdığını söyledi.

Trafik sigortası primleri haziranda yüzde 25 artacak

Donanım Haber

Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmelik kapsamında trafik sigortası primlerinde tarife değişikliği yapıldı. Buna göre haziran ayında trafik sigortası primleri mayıs ayına göre yüzde 25 artacak.

Otomotiv üretimi nisan ayında yüzde 3,2 arttı

Dünya Gazetesi

Otomotiv sektörünün üretimi Nisan ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 3,2 artışla 107 bin 167 adet olarak gerçekleşti. Bu dönemde, otomotiv sanayisinin kapasite kullanım oranı yüzde 64 olurken toplam otomotiv pazarı yüzde 3,1 daraldı.