Bültenler

İngiltere bataryada vites yükseltmek istiyor

Dünya Gazetesi

İngiltere, 6 farklı üretici ile sürdürdüğü görüşmeler sonucunda yeni elektrikli araçlarına batarya üretmek istiyor. Batarya hammaddesinin önemine dikkat çeken VW’nin ana vatanı Almanya’da ise batarya üretimi büyümesini ikiye katlayarak %35’e yükseltti.

Otomotiv şirketlerinden ilk çeyrekte 3,3 milyar lira kar

AA

Borsa İstanbul'da otomotiv sektöründe faaliyet gösteren ve 2021'in ilk çeyreğine ilişkin finansal tablolarını açıklayan 8 şirketin toplam net karı, bir önceki yılın ilk çeyreğine kıyasla yüzde 183,2 artarak 3 milyar 316 milyon liraya yükseldi.

Otomotivde krizin reçetesi 'çip' ve 'aşı'!

trthaber.com

Koronavirüs'te yaşanan çip krizi belki de en büyük darbeyi otomotiv sektörüne vurdu. Duran üretimler, kapanan fabrikalar ve bazı yeni modellerin iptalinin ardından sektör yeni çip yatırımları ve artan aşılama ile krizden çıkış planı yapıyor

Otomotiv devinden sürpriz hamle!

Haber7

General Motors yaptığı açıklamada, elektrikli araçlar için planladığı harcamayı 2025 yılına kadar 35 milyar dolara çıkardığını duyurdu.

Honda'nın hidrojen teknolojisi uzaya taşınıyor

Habertürk

Honda hidrojen teknolojilerindeki deneyimini Japonya Havacılık ve Uzay Araştırma Ajansı (JAXA) iş birliği ile uzaya taşıyacağını bildirdi. Yapılan açıklamaya göre, Honda ve JAXA, uzay araştırmalarındaki sabit istasyonlar ve mobil görevliler için oksijen, hidrojen ve elektrik sağlamak üzere tasarlanan projede ‘dolaşımlı yenilenebilir enerji sistemi’ için ortak fizibilite çalışmasına başlıyor.

Lexus'un Avrupa’da en çok satılan modelini yenilendi

Habertürk

Lexus, ikinci nesil NX SUV modelini online olarak gerçekleştirdiği dünya prömiyeriyle tanıttı. Japon marka adına yeni bir dönemin sayfasını açtığı belirtilen yeni NX'in, markanın iç ve dış tasarımında gittiği yeni yönü temsil ettiği kaydedildi. Yeni Lexus NX'in, Avrupa pazarında 2021’in son çeyreğinde satışa sunulacağı ve Türkiye pazarına da Kasım ayında giriş yapacağı açıklandı

Renault'tan Toyota’ya üst düzey transfer

Habertürk

Toyota Türkiye'de üst düzey bir atama gerçekleşti. Yapılan açıklamaya göre, Finans Direktörlüğü görevine Nilgün Aydın Türkücü getirildi. Türkücü, son 5 yıldır Renault Grubu'nda Mali İşler Direktörlüğü görevinde bulunmuştu

2021 Skoda Octavia haziran ayı zamlı fiyat listesi

ensonhaber.com

2021 model Skoda Octavia modellerinin haziran ayı güncel fiyat listesini sizler için listeledik. İşte yeni zamlarla birlikte güncel Skoda Octavia fiyatları ve üç ay içerisindeki değişim...

Kocaeli'de Hyundai Bayon ve i20 N üretimi başladı

ensonhaber.com

Hyundai Assan, Kocaeli fabrikasında üçüncü model olan Bayon’u ve i20 N modelini üretmeye başladı. B-SUV sınıfında yer alan 2021 Hyundai Bayon, önümüzdeki birkaç ay içinde satışa çıkacak.

Mayıs ayının SUV lideri Peugeot oldu

ensonhaber.com

Peugeot, yılın ilk 5 ayında toplam satışlarda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17 büyüme kaydederken, mayıs ayını 'SUV pazarının lideri' olarak tamamladı.

Sayıları 2 milyonu aştı! Trafikte tehlike saçıyorlar

Haber7

Tüm Oto Servisleri Federasyonu (TOSEF), kaza sonrasında hasar alan ve ağır hasar kaydı işlenen araçların, onarım aşamalarında ve tekrar trafiğe çıkışında hiçbir denetime tabi tutulmadığı konusunda vatandaşları uyardı.

İkinci el araçta ölümcül yöntem: Her ay 300 araçta tespit ediliyor!

Yeni Şafak

Sıfır ve ikinci el otomobil fiyatlarındaki artış nedeniyle daha düşük fiyata sahip hasarlı araçlar, ciddi oranda gelir elde eden dolandırıcılar tarafından yanlış onarımlarla insan hayatı hiçe sayılarak satışa sunuluyor. Bu yöntemler arasında ise son zamanlarda saylıları giderek artan araç birleştirme işlemi ise dikkat çekiyor.

MAYIS 2021 OTOMOTİV ÜRETİM SONUÇLARI AÇIKLANDI​

OSD

2021 yılı Ocak-Mayıs döneminde toplam üretim yüzde 28 ve otomobil üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 23 oranında arttı. Bu dönemde, toplam üretim 532 bin 441 adet, otomobil üretimi ise 353 bin 580 adet düzeyinde gerçekleşti.