Lamborghini logosunu değiştirdi: İşte yeni logo

Lamborghini logosunu değiştirdi: İşte yeni logo
(ensonhaber.com) Okunma Sayısı : 48

Lamborghini, ikonik logosunu güncelleyerek kurumsal kimliğini yenileyen en son otomobil üreticisi oldu. Yenilenmiş logo sadece kurumsal alanda değil yeni araçlarda da kullanılacak.

Gösterişli, keskin görünümlü ve biraz da hızlı süper otomobilleriyle tanınan Lamborghini, kısa bir süre önce logosunu yeniledi (Eski solda, yeni sağda). Lamborghini ilginç bir şekilde güncellenmiş logosunda hırçın boğa simgesine biraz daha sakin bir yaklaşım tercihinde bulunmuş gibi görünüyor. Revize edilen logo, şirketin kurumsal kimliğini yenilerken aynı zamanda dijital kanallarda ve gerçek otomobillerde karşımıza çıkacak.

 

İşte yeni Lamborghini logosu


Yeni Lamborghini logosu, çağımızın minimalist trendini benimseyerek selefinin 3D görünümünü ortadan kaldırıyor. Yansımaların yokluğu, basitleştirilmiş grafikler dikkat çekerken geniş yazı karakterleriyle yeni logo ön plana çıkıyor. Siyah ve beyaz ana renkler olarak kullanılırken, sarı ve altın renklerin de vurgulandığını görüyoruz.

 

Lamborghini'nin yirmi yılı aşkın bir süredir ilk kez logosunu ve kurumsal kimliğini yeniden tasarladığı bu çalışma, otomobil üreticisi için bir dönüşüm dönemine de denk geliyor. Şirket yeni görseller aracılığıyla "cesur, beklenmedik ve özgün" değerlerini daha fazla öne çıkarmak istiyor. Bununla birlikte bu yıldan itibaren, Lamborghini'nin tüm ürün yelpazesinin elektrifikasyona tabi tutulacağını da belirtelim.